image
image Фраза 2 Тут может быть какой-то текст Кнопка
image Фраза 3 Тут может быть какой-то текст Кнопка
image Фраза 4 Тут может быть какой-то текст Кнопка

» » ОНЛАЙН ДИСКУСІЯ “ЖНИВА В ВІЙНУ: ХІД ТА ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ”

ОНЛАЙН ДИСКУСІЯ “ЖНИВА В ВІЙНУ: ХІД ТА ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ”


Сьогодні заступник директора з наукової та інноваційної діяльності ІСМАВ НААН, заступник керівника Секції та заступник голови РадиЮрій Халеп взяв участь у онлайн дискусії "Жнива в війну: хід та очікувані результати", яку провів Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» НААН, який також є головною установою Північного міжрегіонального наукового центру НААН (наша Секція входить до цього Центру), дебуло обговорено нагальні питання проведення цьогорічного збирання врожаю та очікуваний рівень продовольчого забезпечення населення країни. Сьогоднішній захід започатковує серію обговорень актуальних питань стану і розвитку аграрної галузі України. Такий анонс зробив віце-президент НААН, директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН Юрій Лупенко, який відкрив нинішню дискусію.

Заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН Олександр Нечипоренко ознайомив учасників з прогнозами виробництва продукції рослинництва, які розроблено в Інституті та з реаліями цьогорічних жнив. Зокрема, щодо зернового клину, то станом на 25 серпня обсяги виробництва більшості зернових культур відповідають песимістичному прогнозу, по меншій частині – середньому. В цілому ж виробництво зернових очікується на рівні 54,4 млн. т, що практично відповідає песимістичному прогнозу, але такі обсяги збіжжя майже у 10 разів перевищують внутрішню потребу (фонд споживання).

Після цього учасники дискусії, а їх було більше двадцяти з різних куточків України (переважно представники наукових установ НААН), проінформували про хід та особливості й проблеми цьогорічних жнив у своїх регіонах. Низка спікерів відзначили негативний вплив посухи та низькі, на сьогодні, ціни реалізації зерна.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Василь Жук проінформував про хід жнив на Чернігівщині та проблеми, з якими стикаються наші аграрії. Хоча завдяки прохолодній затяжній весні після звільнення нашої області від агресора було в цілому достатньо часу для посіву, але скорочення посівних площ (по ярим – на 29 %), та тодішній дефіцит мінеральних добрив (з відповідним зниженням урожайності на понад 4 ц/га) призвели і до зменшення виробництва зерна. На даний час зібрано майже 230 тис. га ранніх зернових, намолочено майже 940 тис. т зерна. Наразі аграрії Чернігівщини проводять сівбу озимих культур.

скачать шаблон для dle скачать бесплатно фильмы

Переглядів: 469 | Коментарів: 0

Залишити коментар